Trh čaká obnova. Podľa zmluvy bude fungovať najmenej ďalších 10 rokov.

Budúcnosť trhoviska na Žilinskej ulici je zazmluvnená na 10 rokov. Technické služby Starého Mesta sa dohodli s majiteľom pozemkov na dlhodobom prenájme. Trh ostane na Žilinskej ulici až do roku 2029. Nájom začína plynúť od 1. januára 2019.

Zachovanie trhoviska na takéto obdobie okrem iného znamená, že sa môže začať s modernizáciou tohto obľúbeného miesta. Podmienkou nájomnej zmluvy medzi spoločnosťou, respektíve mestskou časťou, a súkromným vlastníkom pozemku pod trhoviskom je obnova priestoru trhu. Trhovisko na Žilinskej ulici v bratislavskom Starom Meste, ktoré funguje zhruba 50 rokov, tak dostane novú podobu. Prvým krokom bude nové zastrešenie, ktoré si predajcovia doteraz často svojpomocne a na vlastné náklady opravovali, aby im nezatekalo a zároveň aby nemokli aj samotní nakupujúci. S prácami za približne 60.000 eur by sa malo začať v novembri 2018.

Nové zastrešenie trhu by malo byť podobné tomu na stanici na Bottovej ulici. Betónové pätky osadené do zeme budú zakotvovať stĺpy, ktoré budú niesť kovovú konštrukciu. Na nej budú natiahnuté plachty. Tým sa zároveň zabezpečí nielen skvalitnenie priestoru, ale taktiež flexibilná manipulácia a prípadné premiestňovanie jednotlivých predajných stánkov či pultov.

Samospráva zároveň komunikuje aj s majiteľom vedľajších pozemkov. Snaží sa prísť k dohode, aby došlo k zatraktívneniu a skrášleniu priestoru a stánkov, ktoré už majú svoje roky a vyzerajú tak, ako vyzerajú. Niektoré stánky by mali odstrániť, na ich mieste by mohli parkovať autá, ktoré v súčasnosti parkujú v priestore pre nakupujúcich. Niektoré z nich by sa mali zrekonštruovať.

 

Zdroje:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s